Jak konkurować w sieci?

addmin54 Bez kategorii 0 komentarze/y

Rok 2018 w e-handlu

W 2018 roku w sieci w Polsce zarejestrowanych było prawie 31 tysięcy sklepów internetowych. Handlujemy wszystkim, od spożywki po samochody. Konkurencja na rynku jest spora, a Polacy nie lubią przepłacać. Z tego względu na arenie internetowej trzeba walczyć o klienta budując przyjazną politykę cenową oraz atrakcyjne oferty. Szanse na dochody mają jedynie najbardziej zorganizowani przedsiębiorcy.

Jak stać się konkurencją i zarabiać?

Konsument jest świadomy, wybiera produkty wysokiej jakości, ale zawsze poszukuje towarów w najkorzystniejszej dla siebie cenie. Aby przyciągnąć klientów w sklepach w sieci przedsiębiorcy nie tylko obniżają cenę swoich produktów, ale również starają się udostępniać korzystne warunki dostawy. Dobrze prosperujący E-commerce wymaga pewnych narzędzi, które pomagają zyskać klientów i konkurować z największymi gigantami na rynku. Strona internetowa powinna być przejrzysta, czytelna i atrakcyjna dla klientów, a sprzedawca powinien odpowiadać na maile w ekspresowym tempie. Wiele platform internetowych zaopatruje się w narzędzie, które służy do śledzenia cen konkurencji. Monitorowanie cen w sklepach internetowych jest stosunkowo młodym działaniem, ale dzisiaj bardzo trudno poradzić sobie bez tego narzędzia.

Co ma konkurencja, czego my nie mamy?

Nie trudno sobie wyobrazić ile czasu trzeba by poświęcić na badanie konkurencji, skoro Internet jest pełen sklepów, które oferują artykuły podobne do naszych lub takie same. Człowiek nie jest w stanie tego zrobić, a gdzie człowiek nie może tam robota pośle! I tak właśnie wygląda szpiegowanie ofert konkurencji. Robot, który monitoruje ceny przegląda setki stron oraz ofert i zbiera dane, którymi jesteśmy zainteresowani. Cóż nam jednak z tego, że wiemy co słychać w innych sklepach? Najlepiej wyobrazić sobie co robi konsument przed zakupem przez Internet? Sprawdza strony, które zajmują się porównywaniem ofert. Kiedy klient wie czego szuka – kupuje to w sklepie, w którym jest najtaniej. I w tym pomaga właśnie jedna ze stron porównujących zakupy. Skoro znamy ceny konkurencji, czasami wystarczy obniżyć cenę produktu o kilka groszy i już jesteśmy liderami na rynku e-sklepów. Są jeszcze inne korzyści, jakie daje monitorowanie cen w sklepach internetowych. Jeśli analiza wykaże, że żaden z naszych konkurentów nie ma produktu w ofercie – to my stajemy się liderami i możemy podnieść ceny naszego asortymentu, w ten sposób zarabiamy więcej. Handel w sieci jest jednak bardzo labilny, dlatego sytuacja może się w szybkim czasie zmienić, stąd warto zawsze trzymać rękę na pulsie.

Czytaj więcej na https://dealavo.com/pl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *